Baltijos šalių mokomoji kelionė į Vokietiją

Baltijos šalių mokomoji kelionė į Vokietiją "Objekto vietų parinkimas Jūrinėms Natura 2000 teritorijoms: Paukščių bei Buveinių Direktyvų reikalavimų atlikimas"

2007 m. kovo 13-17 d. , Vilmo sala, Vokietija

LIFE projekto partneriai ir priežiūros komisijos nariai iš kompetentingų įstaigų keliavo į Vilmo salą Vokietijoje dalyvauti seminare, kurį organizavo Vokietijos gamtos apsaugos agentūra. Jūros apsaugos departamentas įsikūręs Vilmo saloje Vokietijos šiaurės-rytų pakrantėje. Gamtos apsaugos agentūros departamentas yra atsakingas už vietos paskyrimą EEZ Vokietijoje. Šeimininkai numatė iš savo departamento vidaus ekspertus (teisėtas ekspertas, žuvų rūšių ekspertas, buveinių kartografavimo ekspertas ir monitoringo ekspertas) bei į Vokietijos vietų paskyrimą įtraukė išorinius ekspertus (paukščių ekspertai, buveinių klasifikavimo ekspertai tokie kaip ekspertai savanoriai rengti tvarkymo schemas iš WWF).
Mokomosios kelionės trukmė 5 dienos kuomet vyko intensyvūs seminarai ir 2 dienų ekskursijos, viena iš jų organizuoti saloje, kuri yra Vokietijos saugoma teritorija ir kita į Jasmund Nacionalinį Parką, kurioje yra jūrinė teritorija ir modernus lankytojų centras, kaip puiki idėja projekto partneriams.

Mokomojoje kelionėje dalyvavo 17 dalyvių vos ne iš visų Baltijos ir Rusijos partnerių organizacijų, kuriai buvo skirtos labai didelės pastangos ir idėjos, kas padėjo išspręsti keletas buveinių supratimo klausimų ir sukurta glaudi partnerystė su Vokietijos projekto partneriais.

Daugiau informacijos galite pasiskaityti: seminaro programoje (anglų k. ) bei ataskaitoje (anglų k.)

Pristatymai:

1. Natura 2000 teritorijų atpažinimas ir aprašymas Vokietijos EEZ; (J.C. Krause, D.Boedeker, K.Heinicke & H. von Nordheim, Gamtos apsaugos federalinė agentūra (BfN))
2. HELCOM sąvoka Baltijos jūros saugomose teritorijose ir sąryšis Paukščių buveinių direktyva; (D.Boedeker, Gamtos apsaugos federalinė agentūra (BfN))
3. Kilusios grėsmės Natura 2000 jūrinių teritorijų apsaugai ir tvarkymo atsiliepimai; (D.Boedeker, Gamtos apsaugos federalinė agentūra (BfN))
4. Teisiniai apribojimai ir savanoriški susitarimai dėl Greifswald lagūnos, Vokietijoje saugomų teritorijų tvarkymo; (C.Münster, WWF Baltijos Programa, Vokietija)

BEF Life Natura